Wojskowa Komenda Uzupełnień w Szczecinku

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
23 kwietnia 2021
ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM - APLIKACJA MOBILNA

Zostań Żołnierzem – rekrutacja przez mobilną aplikację.

 

 

 

 

Prezentujemy nowy sposób na wstąpienie do wojska. Zainteresowani mogą już korzystać z serwisów ePUAP i www.zostanzolnierzem.pl oraz składać klasyczne wnioski w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień. Od kilku dni do dyspozycji kandydatów, którzy myślą o służbie w Siłach Zbrojnych RP, oddana została aplikacja dostępna w serwisach Google Play oraz AppStore.

Aplikacja została stworzona przez podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej oraz wojskowych informatyków z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Obecnie jest to zaraz obok portalu rekrutacyjnego www.zostanzolnierzem.pl najszybsza forma kontaktu dla kandydata do służby Wojsku Polskim z wojskowymi rekruterami – WKU.

 

Aplikacja jest bardzo intuicyjna, sam proces rekrutacyjny w aplikacji Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej przebiega w dość nieskomplikowany sposób. Po założeniu konta, rekruter z WKU zaczyna koordynować proces powołania logującego się kandydata, przed którym czeka wizyta w Wojskowym Centrum Rekrutacji, rozmowa kwalifikacyjna oraz badania lekarskie i psychologiczne.
Korzystanie zarówno z portalu rekrutacyjnego www.zostanzolnierzem.pl jak również z aplikacji jest najszybszym sposóbem na uzyskanie karty powołania na szkolenie podstawowe – służbę przygotowawczą.

  • Szkolenie podstawowe – maksymalnie 30 dni, tzw. służby przygotowawczej podczas której realizowane są  najważniejsze elementy programu szkolenia, dla osób, które nigdy nie służyły w wojsku i nie składały przysięgi wojskowej. Dotychczas szkolenia odbywały się w trzech turnusach na rok. Teraz będzie ich więcej. Po pozytywnym zakończeniu szkolenia podstawowego i złożeniu przysięgi wojskowej i przeniesieniu do rezerwy, jak również w czasie szkolenia podstawowego – kandydat, już jako żołnierz czynnej służby wojskowej, zostanie zapoznany z wolnymi stanowiskami w wybranych jednostkach – w zależności, w której części kraju chciałby służyć jako żołnierz zawodowy. Dodatkowo dowódcy będą mogli typować odpowiednich kandydatów na stanowiska do swoich jednostek już na etapie szkolenia.

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Szczecinku
Kościuszki 55
78-400 Szczecinek
tel. 261474740
fax. 261474751
wkuszczecinek@ron.mil.pl

    
  • BIP